PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583309}

Kryptonim U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.
7,2 115 795
ocen
7,2 10 1 115795
6,3 36
ocen krytyków
Kryptonim U.N.C.L.E.
powrót do forum filmu Kryptonim U.N.C.L.E.

Akcja i dobry, inteligentny humor - przepis na wakacyjny przebój

Zaphod

tylko ze to nie jest inteligentny humor :)

ocenił(a) film na 9
Freddie

Jak chcesz zobaczyć nieinteligentny humor to obejrzyj sobie głupie seriale z Disney Channel. A ten film jest świetny. Humor przyzwoity i przyjemny.

PaulKellerman

Świetny film, pyszna komedia kryminalna. Jak miesiąc temu byłam na Mission Impossible Rogue Nation to wygrałam dodatkowy bilet. Wiedziałam na pewno na co nie pójdę nie interesują pełne chamskich żartów komedie amerykańskie i filmy na podstawie komiksów. Dlatego, iż zawsze zgadzałam się z recenzją Artura Pietrasa wybrałam Kryptonim U.N.C.L.E i było warto. Cała obsada wypadła świetnie. Świetnie się bawiłam na tym filmie.

ocenił(a) film na 9
Nuno33

Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy tak jak ja lubią humor na wysokim poziomie i wymagający myślenia, a nie chamstwo i goliznę co parę sekund. Ciekawe co Illya i Gaby pomyśleliby sobie, gdyby dowiedzieli się, że urodzenie dziecka w wieku 65 lat nie jest już niemożliwe (słynna sprawa Barbary Sienkiewicz).

ocenił(a) film na 3
PaulKellerman

Rzeczywiście dowcip opierający się na odejmowaniu w zakresie z podstawówki wymaga myślenia ale niekoniecznie jest śmieszny. Co gorsza słabe dowcipy nie zrekompensowała wartka akcja. Miedzy depresją chamstwa i golizny, a szczytem humoru, ten film plasuje się gdzieś na terenach nizinnych. Dało się oglądać głównie ze względu na scenografie i piosenki, ale generalnie wtedy film nazywa się teledyskiem i trwa ok. 5 minut.

ocenił(a) film na 9
wrogumiastbram

A co twoim zdaniem jest szczytem humoru?

ocenił(a) film na 3
PaulKellerman

Monty python (serial i filmy), komedie Richarda Curtisa (zwłaszcza Czarna Żmija za wyjątkiem 1 sezonu), pierwsze kilkanaście sezonów south park, bękarty wojny, dzień świra... Szczyt humoru jest nieco ścięty, troche jak wulkan, więc plasuje się tam dużo utworów.

ocenił(a) film na 9
wrogumiastbram

Monty Python jest fajny, zwłaszcza John Cleese. Ale Czarna Żmija to nuda. Parę razy na tym zasnąłem. Wolę Benny'ego Hilla.

ocenił(a) film na 7
wrogumiastbram

No tak rzyganie przy stole. Ale ubaw! Po same pachy! ...

PaulKellerman

Pani Sienkiewicz miała nie 65, a 60 lat, kiedy rodziła. Różnica pięciu lat dla prokreacji w tym wieku to przepaść.

Zaphod

No i klapa...

ocenił(a) film na 6
Zaphod

No i zawiodłam się :-(
Super wysoka ocena... a film nie tylko poniżej oczekiwań, ale i poniżej średniej. W TV to można z nudów zobaczyć, ale do kina to szkoda na niego iść.

ocenił(a) film na 9
gpbach

Co kto woli. Ja byłam pozytywnie zaskoczona. Na co w takim razie warto jest iść do kina wg Ciebie?

ocenił(a) film na 6
margolcia.a

To jest wspólna odpowiedź dla margolcia.a i Rossellinique - Na co iść do kina???
Trudno powiedzieć, bo każdy ma inny gust i potrzeby. Widziałam Mission: Impossible - Rogue Nation i choć tu miałam dużo obaw, bo temat już długo eksploatowany, to powiem że jestem na tak. Dziś widziałam Little boy (2015) coś zupełnie z innej beczki i film mnie rozwalił. Wiadomo baba więc się zryczałam kompletnie. Może dlatego, że nie miałam żadnych oczekiwań, to film podbił moje serce, a zobacz jak rozbieżne są komentarze na jego temat!
Najbiższe zamiary: oczywiście wybiorę się na Spectre i ... zobaczymy. A następny mój film to A Walk in the Woods(2015) lubię filmy drogi, weterani kina w akcji - będzie co porównywać i komentować.
Wracając do U.N.C.L.E. to nie można go porównywac z Bondami - to filmy, które rozwijały się i zmieniały z kinem przez ostatnie 50 lat. Kryptonim W.U.J.E.K. to braciszek filmowy produkcji powracających do starych hitowych seriali jak Aniołki Charliego, Starsky i Hutch (2004), Dorwać Smarta (2008) czy może Shaft (2000) i tu ciekawostka - skoro jest tak rewelacyjny, czemu nikt nie chce powrócić i zobaczyć skąd to arcydzieło czerpie?

ocenił(a) film na 9
gpbach

No to faktycznie każdy ma inny gust.

margolcia.a

A myślałaś że wszyscy mają taki sam? Współczuję :):):)

ocenił(a) film na 9
Artur7335

Jak super, że są jeszcze tacy empatyczni ludzie jak Ty...;)

margolcia.a

Też się z tego cieszę :P

ocenił(a) film na 8
gpbach

porównywać odgrzany, nudny sequel do tej świetnej świeżynki.. wyjdź ;-)

margolcia.a

Nowe "Bondy" to przy tym filmie nuda

ocenił(a) film na 8
gpbach

Właśnie.
Z czystej ciekawości podbijam to pytanie, na co warto iść do kina według Ciebie?
Tylko nie do studyjnego, bo tam się chodzi na kompletnie inne filmy ;)

ocenił(a) film na 9
Zaphod

Film świetny, idealnie wyważona akcja i humor. Chyba muszę sobie odświeżyć inne filmy Richiego.

http://czarnadziura.weebly.com/blog/kryptonim-uncle

ocenił(a) film na 8
Zaphod

Orientuje się ktoś, czy będą jakieś kolejne części?

ma_loney

Bardzo wątpliwe, po tym, jak film osiągnął tak spektakularną klapę finansową.

ocenił(a) film na 8
Ivelise

A to niespodzianka.

ocenił(a) film na 8
ma_loney

Z pewnością. Końcówka gwarantuje kolejną część.

ocenił(a) film na 6
Zaphod

Istotnie, wakacyjny przebój i w takowym, jak to nam się serwuje, każdego roku, zestawie należałoby dać 8/10 ale ja obejrzałem go już grubo po wakacjach no i wychodzi mi tylko 6/10 !!!

ocenił(a) film na 5
Zaphod

gdzie ta akcja??? :-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones