Guy RitchieI

Guy Stuart Ritchie

8,1
9 747 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Guy Ritchie

Po "przekręcie" i "porachunkach" spodziewałem się po Ritchiem czegoś lepszego. Przedewszystkim zabrakło mi tutaj jego charakterystycznego humoru. Szkoda, że zrezygnował z takiej formuły, przez to film jest trochę nudny. Jeżeli chodziło tutaj przedewszystkim o pokazanie wyrafinowanej zemsty na Macha, skłonić nas do jakiejś refleksji, pomyślenia nad sensem filmu, to według mnie zupełnie niudana próba. Według mnie 4/10.

mlody201

Masz na mysli zapewne "REVOLVER". Człowieku czy ty wiesz co mówisz?! A może SAM GOLD ci podpowiada takie pierdoły. To jeden z najbardziej inteligentnych filmów jakie w zyciu widzialem. Aby go pojąć trzeba użyć narządu słuchu i rozumu (przede wszystkim), prawie zupełnie nie przykładając uwagi do tego co widzimy na ekranie, bo to jest tylko dodatek do ukrytej nauki jak wygrac grę z GOLDEM, Panem Szaradą, Panem Zagadką, Panem Enigmą a wtedy może dotrze do ciebie ze Ritchie stworzył prucz "PRZEKRĘTU" jedno z najlepszych dzieł w historii kina, nie pod względem akcji czy fabuły, lecz nauki, porady, solucji jak wygrać ze swoim największym wrogiem. Oglądaj go do skutku (radze oglądać w wersji bez lektora, bo z nim trudniej ogarnąć cale przesłanie), aż pojmiesz ze w tym na pozór okropnie beznadziejnym filmie jest ukryty drugi - G-E-N-I-A-L-N-Y.
...i za to 'dyszka' [10/10] dla Guy'a.

revolver

Popieram w pełni przedmówcę, kiedyś ludzie chodzili do kina żeby (uwaga) dowiedzieć się czegoś nowego o sobie, dziś chodzą żeby ponapalać się na Angelinę Jolie, damska część ewentualnie na Macieja Zakościelnego, zobaczyć i zapomnieć. Żałość.... Ritchie genialnym "Revolverem" powraca do starych dobrych czasów kina z przesłaniem, mam wielką nadzieję, że jego następne filmy pójdą w kierunku "Revolveru", a nawet go rozwiną i tego temu reżyserowi-artyście życzę....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones